گزارش

ناآرامی‌های عراق؛ تهدیدی برای ثبات بازار نفت

پترونت: تحرکات نظامی گروهک تروریستی داعش در عراق، بازارهای نفت را طی روزهای اخیر تحت تأثیر قرار داده است. این گروهک هفته گذشته توانست به‌طرزی مشکوک برخی شهرهای کلیدی عراق از جمله... ادامه درباره ناآرامی‌های عراق؛ تهدیدی برای ثبات بازار نفت »

سیاست انرژی دولت جدید هند و جایگاه ایران در آن

پترونت: انتخاب تاریخی نارندرا مودی به‌عنوان نخست وزیر هند، شور و شوقی را در میان فعالان بازارهای بین‌المللی که خواهان دسترسی آسان‌تر به بازار بزرگ بالقوه‌ای نظیر بازار هند هستند،... ادامه درباره سیاست انرژی دولت جدید هند و جایگاه ایران در آن »

منازعات ژئوپلتیک در آستانه «قرن گازی»

پترونت: ما در آغازگاه قرنی قرار داریم که می‌تواند «قرن گازی» نامیده شود. تقاضا برای گاز طبیعی در 25 سال آتی، چهار تا پنج برابر افزایش خواهد یافت و این منبع انرژیِ ارزان‌قیمت رفته... ادامه درباره منازعات ژئوپلتیک در آستانه «قرن گازی» »

روسیه به‌دنبال بازارهای انرژی آسیایی

پترونت: پس از شدت یافتن تنش‌ها میان روسیه و غرب بر سر مسئله اوکراین، مقامات روسی تلاش برای توسعه صادرات انرژی به حوزه آسیا- اقیانوسیه را آغاز کرده‌اند. بنا به گزارش رسانه‌های... ادامه درباره روسیه به‌دنبال بازارهای انرژی آسیایی »

استراتژی و تاکتیک روسیه در مواجهه با تحریم‌های غرب

پترونت: روسیه چگونه با تحریم‌های احتمالی آمریکا به خاطر مسئله اوکراین مقابله می‌کند؟ اهرم‌های این کشور برای جلوگیری از اعمال تحریم‌های شدیدتر و بی‌اثر کردن تحریم‌های فعلی کدام است؟... ادامه درباره استراتژی و تاکتیک روسیه در مواجهه با تحریم‌های غرب »

روسیه و بازار ال‌ان‌جی چین

پترونت: طی سفر اخیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به چین، انعقاد قرارداد گازی 400 میلیارد دلاری در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفت، اما در این میان قرارداد کوچک‌تری که بین شرکت روسی... ادامه درباره روسیه و بازار ال‌ان‌جی چین »

سیاست انرژی چین و جایگاه روسیه در آن

پترونت: تداوم تنش‌ها میان روسیه و قدرت‌های غربی پیرامون مسئله اوکراین و احتمال تأثیری‌گذاری این امر بر مناسبات روسیه و اروپا در حوزه انرژی، چینی‌ها را بر آن داشته است که گزینه‌های... ادامه درباره سیاست انرژی چین و جایگاه روسیه در آن »

مناقشه نفتی چین و ویتنام و موضع آمریکا

پترونت: در هفته‌های اخیر شاهد بروز تنش‌هایی بین چین و ویتنام هستیم. ماجرا از زمانی آغاز شد که چین تصمیم گرفت یک سکوی نفتی را در منطقه مورد مناقشه در دریای چین جنوبی مستقر کند و... ادامه درباره مناقشه نفتی چین و ویتنام و موضع آمریکا »

جنگ انرژی در اوکراین/ضرورت تداوم بحران و اشتباهی فاحش

پترونت: با توجه به بحران اوکراین، وال ‌استریت در مقطع فعلی به دنبال چیست؟ آیا وال استریت به جنگ نیاز دارد؟ با جنگ ارزش دلار بیشتر می‌شود، جذب سرمایه از سایر نقاط جهان در مراکز مالی... ادامه درباره جنگ انرژی در اوکراین/ضرورت تداوم بحران و اشتباهی فاحش »

اقتصاد سیاسی نفت در خاورمیانه

پترونت: نفت و منافع مربوط به آن از دیرباز بر اقتصاد سیاسی خاورمیانه چه از لحاظ منطقه‌ای و چه از دیدگاه روابط بین‌الملل، تأثیر عمیقی داشته است. در واقع، شاید بتوان گفت که در این... ادامه درباره اقتصاد سیاسی نفت در خاورمیانه »

صفحات: 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14