گزارش

جنگ‌های انرژی درقرن بیست‌ویکم- بخش دوم

پترونت: در بخش قبلی اشاره شد که امروزه در کلیه‌ ناآرامی‌ها و منازعاتی که در نقاط مختلف جهان بروز کرده است، می‌توان علی‌رغم مشخصه‌‌های قومی، مذهبی و غیره که در همه آن‌ها مشترک است،... ادامه درباره جنگ‌های انرژی درقرن بیست‌ویکم- بخش دوم »

جنگ‌های انرژی در قرن بیست‌ویکم- بخش اول

پترونت: جهان امروز از عراق، سوریه و سودان جنوبی تا نیجریه، اوکراین و دریاهای چین جنوبی و شرقی، به صحنه‌ درگیری‌های جدید یا تشدید منازعات پیشین بدل شده است. این تحولات در نگاه نخست،... ادامه درباره جنگ‌های انرژی در قرن بیست‌ویکم- بخش اول »

پیامدهای سقوط احتمالی قیمت نفت برای کشورهای عضو اوپک

پترونت: اخیراً برخی تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که رشد تولید نفت در ایالات متحده آمریکا می‌تواند سبب کاهش قیمت‌ها شود و کشورهای صادرکننده نفت را با مشکلات مالی مواجه سازد. برای... ادامه درباره پیامدهای سقوط احتمالی قیمت نفت برای کشورهای عضو اوپک »

انرژی؛ حلقه پیوند روسیه و چین

پترونت: روسیه و چین ماه گذشته یک قرارداد گازی بزرگِ 30 ساله را با یکدیگر به ‌امضاء رساندند. شرکت گازپروم، غول گازی روسیه و شرکت ملی فرآورده‌های نفتی چین روز 21 ماه مه قراردادی 400... ادامه درباره انرژی؛ حلقه پیوند روسیه و چین »

آیا کشورهای آسیایی یک شوک نفتی پیش‌رو دارند؟

پترونت: اوضاع امنیتی عراق در هفته‌های اخیر به شدت نامساعد بوده است. گروه تروریستی داعش قسمتی از خاک این کشور را تصرف کرده است و جنگ بین این گروه و ارتش عراق در نقاط مختلفی در جریان... ادامه درباره آیا کشورهای آسیایی یک شوک نفتی پیش‌رو دارند؟ »

صفحات: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13