گزارش

شوک نفتی جدید و پیامدهای آن

پترونت: در دهه‌ی 1970 کشورهای تولیدکننده نفت و صادرکنندگان، سیستم اقتصاد جهانی را به لرزه درآوردند. این امر، پیامدهای غیره‌منتظره بسیاری به همراه داشت. در واقع، چهار برابر شدن قیمت... ادامه درباره شوک نفتی جدید و پیامدهای آن »

شرایط پرونده هسته‌ای ایران در بحبوحه‌ سقوط آزاد قیمت نفت

پترونت: وضعیت پرونده هسته‌ای ایران این روزها بسیار بیش‌تر از قبل، پیچیده و غیرقابل پیش‌بینی شده است؛ توافق مقدماتیِ ژنو در شش ماه اول و ماه‌های بعد به توافق جامع ختم نشد و حالا در... ادامه درباره شرایط پرونده هسته‌ای ایران در بحبوحه‌ سقوط آزاد قیمت نفت »

کاهش قیمت نفت، وضعیت کشورهای عضو اوپک و احتمالات پیش‌رو

پترونت: همزمان با ورود گروه تروریستی داعش به موصل در ماه ژوئن سال 2014، قیمت نفت به 115 دلار به ازای هر بشکه رسید. اما پس از آن، روند نزولی قیمت جهانی نفت آغاز شد و اکنون نیز به کمتر... ادامه درباره کاهش قیمت نفت، وضعیت کشورهای عضو اوپک و احتمالات پیش‌رو »

تأثیر عملکرد اقتصادی چین بر بازار انرژی

پترونت: علی‌رغم کاهش رشد اقتصادی چین، واردات نفت این کشور افزایش یافته است؛ امری که با توجه به شرایط موجود، متضاد به‌نظر می‌رسد. بنا به گزارش نهادهای رسمی چین، رشد تولید ناخالص... ادامه درباره تأثیر عملکرد اقتصادی چین بر بازار انرژی »

بررسی شرایط مذاکرات هسته‌ای و مواضع عربستان و آمریکا

پترونت: مذاکرات هسته‌ای ایران روزهای حساسی را سپری می‌کند. این مذاکرات که هم‌اکنون در مسقط پایتخت عمان در حال انجام است، نشانه‌هایی را به نمایش نگذاشته که به‌طور قطع بتوان گفت آیا... ادامه درباره بررسی شرایط مذاکرات هسته‌ای و مواضع عربستان و آمریکا »

صفحات: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11