گزارش

صادرات گاز روسیه و تنش بین مسکو و آنکارا

پترونت: پس از آغاز حمله جنگده‌های روسی به مواضع داعش در خاک سوریه، دولت ترکیه در پیامی دیپلماتیک، اعتراض خود را به دولت روسیه به دلیل نقض چندین‌باره حریم هوایی این کشور اعلام کرد. درپی... ادامه درباره صادرات گاز روسیه و تنش بین مسکو و آنکارا »

بحران سوریه و قیمت نفت

پترونت: مداخله نظامی روسیه در جنگ داخلی 54 ماهه در سوریه، وضعیت منطقه را بیش از پیش پیچیده کرده است. در این میان، باید در نظر داشت که اکثر بازیگران ژئوپلتیکی که مستقیم یا غیرمستقیم... ادامه درباره بحران سوریه و قیمت نفت »

بازی پیچیده بازار گاز آسیا: از روسیه تا چین از تاپی تا خط لوله صلح

پترونت: افزایش قابل‌توجه سطح تولید نفت و گاز شیل در ایالات متحده طی سال‌های اخیر، بهبود بهره‌وری و توسعه منابع انرژی‌های جایگزین، کاهش تقاضا برای انرژی در جهان توسعه‌یافته را... ادامه درباره بازی پیچیده بازار گاز آسیا: از روسیه تا چین از تاپی تا خط لوله صلح »

آیا وابستگی گازی اروپا به روسیه کاهش می‌یابد؟

پترونت: کشورهای اروپایی سال‌ها به‌دنبال کاهش وابستگی خود به گاز وارداتی از روسیه و متنوع‌سازی منابع انرژی خود بوده‌اند. با این وجود، قرارداد گازی دیگری قرار است بین روس‌ها و شرکت‌های... ادامه درباره آیا وابستگی گازی اروپا به روسیه کاهش می‌یابد؟ »

اقتصاد سیاسی توافق هسته‌ای

بنا به اعلام ایران و کشورهای عضو گروه پنج بعلاوه یک در بعد از ظهر یک روز گرمِ اواخر تیرماه، مناقشه اتمی ایران با دستیابی به یک توافق جامع رسماً خاتمه یافت. تمامی دیپلمات‌هایی که در این... ادامه درباره اقتصاد سیاسی توافق هسته‌ای »

آیا اوپک می تواند بر بازار نفت تأثیر بگذارد؟

پترونت: بنا به گفته مقامات سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک)، نگرانی برخی از اعضای این سازمان بابت تداوم روند نزولی قیمت‌های جهانی نفت، تشدید شده است. با این وجود، امید چندانی به... ادامه درباره آیا اوپک می تواند بر بازار نفت تأثیر بگذارد؟ »

صفحات: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11