اخبار

افزایش واردات نفت خام چین در ماه اکتبر

پترونت: مقامات نفتی چین اعلام کرده‌اند که تقاضای نفت این کشور در ماه اکتبر پس از کاهشی که در ماه قبل از سر گذرانده بود، در مقایسه با سال 2012 به میزان اندکی رشد داشته است. به نظر می‌رسد... ادامه درباره افزایش واردات نفت خام چین در ماه اکتبر »

صادرات اولین محموله فرآورده‌های پالایشی از سکوی جبیل عربستان سعودی

پترونت: ساتورپ، که از سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های سعودی آرامکو (62.5 درصد) و توتال (37.5 درصد) ایجاد شده است، انتقال اولین محموله فرآورده‌های پالایشی از پالایشگاه جبیل را آغاز کرده است. ... ادامه درباره صادرات اولین محموله فرآورده‌های پالایشی از سکوی جبیل عربستان سعودی »

چراغ سبز مجلس به دولت برای واردات بنزین/ احتمال تهاتر نفت سنگین با بنزین سوپر

همزمان با پیشی گرفتن مصرف از تولید بنزین، تصمیم دولت برای تثبیت قیمت این فرآورده نفتی و چراغ سبز وزارت نفت برای واردات بنزین، احتمال تهاتر نفت سنگین ایران با بنزین سوپر پالایشگاه‌های... ادامه درباره چراغ سبز مجلس به دولت برای واردات بنزین/ احتمال تهاتر نفت سنگین با بنزین سوپر »

سهمیه بنزین شهریورماه تغییر نمی کند/ زمان واریز نخستین سهمیه دولت یازدهم

علی ربیعی عنوان کرد:‌ در شهریورماه جاری نیز همچون ماه های قبل، ۳۰۰ لیتر سهمیه بنزین با نرخ آزاد ۷۰۰ تومان در کارت های سوخت خودروها واریز خواهد شد که با پایان سهیمه ۴۰۰ تومانی قابل... ادامه درباره سهمیه بنزین شهریورماه تغییر نمی کند/ زمان واریز نخستین سهمیه دولت یازدهم »

تولید بنزین یورو 4 از کجا جرقه زد؟

در سال 86 گامی در جهت تولید بنزین یورو 4 برداشته و پالایشگاهی نیز برای ساخت بنزینی در سطح جهانی به دلیل هشدار های سازمان حمایت از محیط زیست در نظر گرفته شد. رئیس اتحادیه جایگاه داران... ادامه درباره تولید بنزین یورو 4 از کجا جرقه زد؟ »

۱۴۰ میلیون مترمکعب در روز، افزایش ظرفیت پالایش گاز در شرایط تحریم

ظرفیت پالایش گاز کشور از ۳۸۳ میلیون متر مکعب در روز در سال ۱۳۸۳ به ۵۲۰ میلیون متر مکعب رسیده است که با وارد مدار شدن پالایشگاه های طرح توسعه فازهای ۱۲، ۱۵-۱۶ و ۱۷-۱۸ میدان پارس جنوبی (با هدف تولید... ادامه درباره ۱۴۰ میلیون مترمکعب در روز، افزایش ظرفیت پالایش گاز در شرایط تحریم »

راه اندازی مرکز دیسپچینگ سوخت کشور/پایش لحظه‌ای توزیع سوخت کشور از چهارشنبه

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، از راه اندازی مرکز دیسپچینگ شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با هدف کنترل آنلاین و سراسری توزیع سوخت در کشور خبر داد. ادامه درباره راه اندازی مرکز دیسپچینگ سوخت کشور/پایش لحظه‌ای توزیع سوخت کشور از چهارشنبه »

راهبرد صنعت حفاری ساخت قطعات پرمصرف در داخل کشور است

شانا: مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با تاکید بر تمرکز این شرکت بر بومی سازی صنعت راهبردی حفاری، اظهار کرد: در این راستا در دهه اخیر ساخت قطعات پر مصرف و تجهیزات کاربردی این صنعت در دستور کار بوده... ادامه درباره راهبرد صنعت حفاری ساخت قطعات پرمصرف در داخل کشور است »

تثبیت سهمیه و قیمت بنزین تا پایان تابستان، قطع سهمیه بنزین برخی خودروها از خرداد

نفت نیوز: سهمیه و قیمت بنزین خودروهای شخصی تا پایان تابستان سالجاری بدون تغییر تثبیت شده است و همزمان با تثبیت قیمت‌ها اما در خردادماه سالجاری سهمیه بنزین برخی از موتورسیکلت‌ها وانت بارها... ادامه درباره تثبیت سهمیه و قیمت بنزین تا پایان تابستان، قطع سهمیه بنزین برخی خودروها از خرداد »

پیش‌بینی یک عضو کمیسیون انرژی از تغییر احتمالی قیمت بنزین

نکونیوز: یک عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: قیمت‌ حامل‌های انرژی هرچه بخواهد افزایش یابد، در تورم تاثیرگذار است اما اگر چاره‌ای جز تغییر قیمت نباشد، در وضع فعلی بنزین سهمیه‌ای از... ادامه درباره پیش‌بینی یک عضو کمیسیون انرژی از تغییر احتمالی قیمت بنزین »

آمادگی ایران برای سوآپ گاز مایع/ پتروشیمی‌ می‌تواند از شازند پروپیلن دریافت کند

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از آمادگی این شرکت برای سوآپ LPG (گاز مایع) خبر داد و گفت: پتروشیمی‌های نیازمند پروپیلن می‌توانند تا موعد تعهدات ما این فرآورده را از... ادامه درباره آمادگی ایران برای سوآپ گاز مایع/ پتروشیمی‌ می‌تواند از شازند پروپیلن دریافت کند »

سند چشم انداز صنعت سی.ان.جی رونمایی می شود

ایرنا: رییس هیات مدیره انجمن صنفی سی ان جی کشور گفت: سند چشم انداز صنعت سی.ان.جی که به کمک متخصصان صنعت نفت و گاز کشور، در این انجمن تهیه و تدوین شده است، به زودی رونمایی خواهد شد. به... ادامه درباره سند چشم انداز صنعت سی.ان.جی رونمایی می شود »

صفحات: 1  2  3  4