اخبار

تولید گازوئیل از هوا امکانپذیر شد/راه جدید مقابله با تغییرات آب و هوایی

چند شرکت کانادایی و آلمانی طی ماه های گذشته اقدام به تولید گازوئیل از هوا کرده‌اند که از ماه آوریل استفاده از این گازوئیل ها آغاز شده است. به گزارش پترونت،به نقل از بی‌بی‌سی، به تازگی... ادامه درباره تولید گازوئیل از هوا امکانپذیر شد/راه جدید مقابله با تغییرات آب و هوایی »

بانک اطلاعات مقالات مهندسی نفت و گاز در مناطق نفت خیز جنوب راه اندازی شد

بانک اطلاعات مقالات تمام متن با موضوع مهندسی نفت و گاز (SOP ) با 60 هزار مقاله در پایگاه داده ها و کتابخانه های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب راه اندازی شد. با ثبت این میزان مقاله که مربوط... ادامه درباره بانک اطلاعات مقالات مهندسی نفت و گاز در مناطق نفت خیز جنوب راه اندازی شد »

نخستین کتاب تخصصی انشعاب گیری از خطوط لوله منتشر شد

نخستین کتاب تخصصی انشعاب گیری از خطوط لوله نفت از سوی شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت، تدوین و منتشر شد. مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت در این باره گفت: این کتاب با عنوان... ادامه درباره نخستین کتاب تخصصی انشعاب گیری از خطوط لوله منتشر شد »

برای نخستین بار؛ پاکسازی خاک های آلوده نفتی در جزیره سیری

مدیر گروه پژوهش میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی پژوهشگاه صنعت نفت، از پاکسازی خاک های آلوده نفتی در جزیره سیری برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: بیش از 2 هزار تن خاک آلوده به لجن های نفتی... ادامه درباره برای نخستین بار؛ پاکسازی خاک های آلوده نفتی در جزیره سیری »

پذیرش دانشجوی کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی منطقه ویژه پارس

ثبت نام دانشجویان بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی منطقه ویژه اقتصادی پارس در مقطع کارشناسی ناپیوسته از روز سه شنبه (٢٢ مرداد) آغاز شده و تا فردا (٢٨ مرداد) ادامه خواهد داشت. رئیس... ادامه درباره پذیرش دانشجوی کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی منطقه ویژه پارس »

جزئیات راه‌اندازی 4 طرح جدید در هاب پتروشیمی ایران

طرح های توسعه‌ای پتروشیمی فجر شامل واحد تصفیه آب، واحد تفکیک هوا، توسعه واحد پساب و کوره دوگانه سوز در بندر ماهشهر به عنوان نخستین هاب پتروشیمی کشور به بهره‌برداری رسید که با راه‌اندازی... ادامه درباره جزئیات راه‌اندازی 4 طرح جدید در هاب پتروشیمی ایران »

در منطقه خارگ؛ صرفه‌جویی یک میلیون دلاری با آماده‌سازی تاسیسات سرچاهی

با آماده‌سازی یک مجموعه کامل سرچاهی در چاه 4f16 میدان مشترک فروزان در منطقه خارک، یک میلیون دلار در هزینه‌ها صرفه‌جویی شد. سیستم تکمیل پیشین این چاه به صورت دوگانه بود که به علت منسوخ... ادامه درباره در منطقه خارگ؛ صرفه‌جویی یک میلیون دلاری با آماده‌سازی تاسیسات سرچاهی »

کسب رتبه نخست اچ اس ای پالایشگاه اول پارس جنوبی در کشور

مدیر ایمنی و بهداشت پالایشگاه اول پارس جنوبی از کسب رتبه نخست اچ اس ای پالایشگاه اول پارس جنوبی در کشور خبر داد. محمود محمدی صبح امروز در بازدید از پالایشگاه‌های پارس جنوبی گفت: رعایت... ادامه درباره کسب رتبه نخست اچ اس ای پالایشگاه اول پارس جنوبی در کشور »

یک دکل دیگر به پروژه توسعه فاز 19افزوده می شود

مدیر عملیات حفاری شرکت پتروپارس با اعلام این که عملیات حفاری پنج حلقه چاه فاز 19 میدان گازی پارس جنوبی تا پایان پاییز امسال به اتمام می رسد از اضافه شدن یک دکل دیگر به پروژه توسعه فاز 19... ادامه درباره یک دکل دیگر به پروژه توسعه فاز 19افزوده می شود »

انجام 30 پروژه مطالعاتی و پژوهشی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از انجام 30 پروژه مطالعاتی و پژوهشی در حوزه عملیاتی این شرکت خبر داد. حمید بورد از انجام پروژه های مطالعاتی و پژوهشی در شرکت ملی مناطق نفت خیز... ادامه درباره انجام 30 پروژه مطالعاتی و پژوهشی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب »

ارائه ٦ رشته تحصیلی جدید در دانشگاه صنعت نفت

رئیس دانشکده نفت تهران از اخذ مجوز ٦ رشته تحصیلی جدید در مقطع تحصیلات تکمیلی از وزارت علوم خبر داد. عبدالنبی در این باره گفت: این ٦ رشته جدید در سه دانشگاه نفت تهران، اهواز و محمود... ادامه درباره ارائه ٦ رشته تحصیلی جدید در دانشگاه صنعت نفت »

گزاره‌هایی آموزنده از نحوه گسترش انرژی های تجدیدپذیر در آلمان

کشور آلمان با اعمال سیاست "گذار انرژی" درصدد کاهش وابستگی به منابع فسیلی و افزایش سهم منابع تجدیدپذیر در تأمین انرژی خود است. ادامه درباره گزاره‌هایی آموزنده از نحوه گسترش انرژی های تجدیدپذیر در آلمان »

برپایی بزرگترین نمایشگاه کتاب در منطقه پارس جنوبی

شرکت پتروپارس همزمان با ماه مبارک رمضان برگزارکننده بزرگترین نمایشگاه کتاب بالغ بر 20 هزار عنوان کتاب با تخفیف 50 درصد در تهران و عسلویه بود. ادامه درباره برپایی بزرگترین نمایشگاه کتاب در منطقه پارس جنوبی »

تزریق روزانه چهار میلیون متر مکعب گاز به مخزن ذخیره سازی سراجه

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تزریق روزانه چهار میلیون متر مکعب گاز به مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی سراجه قم خبر داد. ادامه درباره تزریق روزانه چهار میلیون متر مکعب گاز به مخزن ذخیره سازی سراجه »

خودکفایی در استفاده از مواد شیمیایی

رییس امور خود کفایی شرکت ملی گاز گفت: با همکاری پژوهشگاه نفت در استفاده از مواد شیمیایی به خودکفایی می رسیم. ادامه درباره خودکفایی در استفاده از مواد شیمیایی »

پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت

مدیر پژوهش و فناوری سازمان منطقه ویژه پارس از پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور در پارس جنوبی خبر داد. ادامه درباره پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت »

راه اندازی نخستین واحد تحقیقاتی نفت و گاز در جنوب کشور

رییس شورای اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از برگزاری نخستین نشست مطالعاتی آزمایشگاه ملی نفت و گاز این شرکت با مشارکت دانشگاه آزاد خبر داد. ادامه درباره راه اندازی نخستین واحد تحقیقاتی نفت و گاز در جنوب کشور »

صفحات: 1  2  3