پایگاه خبر

ارائه توانمندی های صنعت دیرگداز در صنایع پتروشیمی

نخستین همایش و نمایشگاه توانمندی‌های صنعت دیرگداز در صنایع پتروشیمی در تالار آفرینش منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی کلید خورد. به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی،... ادامه درباره ارائه توانمندی های صنعت دیرگداز در صنایع پتروشیمی »

تولید گازوئیل از هوا امکانپذیر شد/راه جدید مقابله با تغییرات آب و هوایی

چند شرکت کانادایی و آلمانی طی ماه های گذشته اقدام به تولید گازوئیل از هوا کرده‌اند که از ماه آوریل استفاده از این گازوئیل ها آغاز شده است. به گزارش پترونت،به نقل از بی‌بی‌سی، به تازگی... ادامه درباره تولید گازوئیل از هوا امکانپذیر شد/راه جدید مقابله با تغییرات آب و هوایی »

پژوهش های كاربردی و ثروت ساز در اولویت هستند

معاون مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی: آن دسته از پژوهشهایی که منتهی به یک خروجی عملیاتی و تولید ثروت برای کشور شوند، برای ما از ارزش بیشتری برخوردارند . به گزارش... ادامه درباره پژوهش های كاربردی و ثروت ساز در اولویت هستند »

بانک اطلاعات مقالات مهندسی نفت و گاز در مناطق نفت خیز جنوب راه اندازی شد

بانک اطلاعات مقالات تمام متن با موضوع مهندسی نفت و گاز (SOP ) با 60 هزار مقاله در پایگاه داده ها و کتابخانه های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب راه اندازی شد. با ثبت این میزان مقاله که مربوط... ادامه درباره بانک اطلاعات مقالات مهندسی نفت و گاز در مناطق نفت خیز جنوب راه اندازی شد »

نخستین کتاب تخصصی انشعاب گیری از خطوط لوله منتشر شد

نخستین کتاب تخصصی انشعاب گیری از خطوط لوله نفت از سوی شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت، تدوین و منتشر شد. مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت در این باره گفت: این کتاب با عنوان... ادامه درباره نخستین کتاب تخصصی انشعاب گیری از خطوط لوله منتشر شد »

برای نخستین بار؛ پاکسازی خاک های آلوده نفتی در جزیره سیری

مدیر گروه پژوهش میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی پژوهشگاه صنعت نفت، از پاکسازی خاک های آلوده نفتی در جزیره سیری برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: بیش از 2 هزار تن خاک آلوده به لجن های نفتی... ادامه درباره برای نخستین بار؛ پاکسازی خاک های آلوده نفتی در جزیره سیری »

پذیرش دانشجوی کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی منطقه ویژه پارس

ثبت نام دانشجویان بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی منطقه ویژه اقتصادی پارس در مقطع کارشناسی ناپیوسته از روز سه شنبه (٢٢ مرداد) آغاز شده و تا فردا (٢٨ مرداد) ادامه خواهد داشت. رئیس... ادامه درباره پذیرش دانشجوی کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی منطقه ویژه پارس »

جزئیات راه‌اندازی 4 طرح جدید در هاب پتروشیمی ایران

طرح های توسعه‌ای پتروشیمی فجر شامل واحد تصفیه آب، واحد تفکیک هوا، توسعه واحد پساب و کوره دوگانه سوز در بندر ماهشهر به عنوان نخستین هاب پتروشیمی کشور به بهره‌برداری رسید که با راه‌اندازی... ادامه درباره جزئیات راه‌اندازی 4 طرح جدید در هاب پتروشیمی ایران »

در منطقه خارگ؛ صرفه‌جویی یک میلیون دلاری با آماده‌سازی تاسیسات سرچاهی

با آماده‌سازی یک مجموعه کامل سرچاهی در چاه 4f16 میدان مشترک فروزان در منطقه خارک، یک میلیون دلار در هزینه‌ها صرفه‌جویی شد. سیستم تکمیل پیشین این چاه به صورت دوگانه بود که به علت منسوخ... ادامه درباره در منطقه خارگ؛ صرفه‌جویی یک میلیون دلاری با آماده‌سازی تاسیسات سرچاهی »

کسب رتبه نخست اچ اس ای پالایشگاه اول پارس جنوبی در کشور

مدیر ایمنی و بهداشت پالایشگاه اول پارس جنوبی از کسب رتبه نخست اچ اس ای پالایشگاه اول پارس جنوبی در کشور خبر داد. محمود محمدی صبح امروز در بازدید از پالایشگاه‌های پارس جنوبی گفت: رعایت... ادامه درباره کسب رتبه نخست اچ اس ای پالایشگاه اول پارس جنوبی در کشور »

یک دکل دیگر به پروژه توسعه فاز 19افزوده می شود

مدیر عملیات حفاری شرکت پتروپارس با اعلام این که عملیات حفاری پنج حلقه چاه فاز 19 میدان گازی پارس جنوبی تا پایان پاییز امسال به اتمام می رسد از اضافه شدن یک دکل دیگر به پروژه توسعه فاز 19... ادامه درباره یک دکل دیگر به پروژه توسعه فاز 19افزوده می شود »

انجام 30 پروژه مطالعاتی و پژوهشی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از انجام 30 پروژه مطالعاتی و پژوهشی در حوزه عملیاتی این شرکت خبر داد. حمید بورد از انجام پروژه های مطالعاتی و پژوهشی در شرکت ملی مناطق نفت خیز... ادامه درباره انجام 30 پروژه مطالعاتی و پژوهشی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب »

ارائه ٦ رشته تحصیلی جدید در دانشگاه صنعت نفت

رئیس دانشکده نفت تهران از اخذ مجوز ٦ رشته تحصیلی جدید در مقطع تحصیلات تکمیلی از وزارت علوم خبر داد. عبدالنبی در این باره گفت: این ٦ رشته جدید در سه دانشگاه نفت تهران، اهواز و محمود... ادامه درباره ارائه ٦ رشته تحصیلی جدید در دانشگاه صنعت نفت »

گزاره‌هایی آموزنده از نحوه گسترش انرژی های تجدیدپذیر در آلمان

کشور آلمان با اعمال سیاست "گذار انرژی" درصدد کاهش وابستگی به منابع فسیلی و افزایش سهم منابع تجدیدپذیر در تأمین انرژی خود است. ادامه درباره گزاره‌هایی آموزنده از نحوه گسترش انرژی های تجدیدپذیر در آلمان »

صفحات: 1  2  3  4